شهردار تفت در جلسه با تعدادی از جوانان

تفت می تواند خیلی زیباتر باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری تفت، محمد صادق صادقی شب گذشته به دعوت تعدادی از جوانان دلسوز لبیک گفته و در محفل صمیمی آنان شرکت کرد.
شهردار تفت با تشکر از دغدغه این شهروندان مدیریت و خدمات شهر را بدون درآمد کافی و با بدهی های سنگین کاری سخت خواند و گفت: با وجود آن که حدود نیمی از بودجه سالجاری باید صرف بدهی ها می شد و مابقی هم حتی کفاف امور روزمره شهرداری را نمی داد تلاش کردیم و توانستیم برخی پروژه ها را انجام دهیم.
صادقی گفت: شهروندان از شهرداری توقعات زیادی دارند که همگی بحق و لازم است اما ما هم باید با وضعیت مالی خودمان کار کنیم که این اتفاق سبب تأخیر در کارها می شود وگرنه ما علاقمند به انجام بیشترین و بهترین پروژه ها در همه نقاط شهر هستیم و مردم باید بدانند که ما هیچ قسمتی از شهر را فراموش نمی کنیم.
وی گفت: پروژه آسفالت 11 نقطه شهر که 8 نقطه آن تاکنون انجام شده با ریسک مالی بالایی برنامه ریزی شد. پروژه احداث بلوار آیت ا... خامنه ای نیز یکی دیگر از پروژه های مهم بود که با نظرات فرمانداری تغییراتی در طرح ایجاد شده و مجدداً در حال انجام است.
این مقام مسئول پیاده روسازی خیابان امام خمینی (ره) را از مهمترین نیازهای شهر دانست که مقدار کمی از آن شروع شده و در سال آتی ادامه خواهد یافت. وی رسیدگی مضاعف به بوستان های محلی، احداث بوستان بانوان، بوستان کوهستان، بازار بزرگ تفت و ایجاد فرهنگسرا را از برنامه های سال آینده خود اعلام کرد.
وی همچنین گفت: هیچ کاری بدون نقص نیست و ما هم ادعایی نداریم لکن تلاش داریم که کارها کارشناسی شده و با طی مراحل قانونی انجام شود.
شهردار تفت ضمن آن که خود را ملزم به صرفه جویی دانست گفت: با این وجود در پروژه های انجام شده وسواسی دوچندان داشتیم برای کیفیت بالا، برای مثال در پروژه های آسفالت می شد فقط روکشی از آسفالت انجام داد تا با هزینه کمتری انجام شود ولی برای آن که اصولی باشد و نیاز به هزینه مجدد در سالهای بعد نداشته باشد بعضاً زیرسازی مجدد، کوهبری، اصلاح شیب، آزادسازی پلاک و جابجایی تأسیسات برق هم در آن انجام می شود.
وی افزود: در دوره فعلی تلاش هایی برای زیبایی شهر انجام داده ایم که نورپردازی میدان قدس، برج نور میدان امام، چراغهای پرچمی سرتاسری شهر و رسیدگی بیشنر به فضای سبز شامل آن می شود. همچنین رنگ آمیزی جداول خیابان ها نیز در برنامه شهرداری است.
به گفته شهردار: تعطیلات در تفت بدلیل استقبال انبوه مسافران استانی و کشوری هم فرصت خوب سرمایه گذاری است که بایستی برای این موضوع تدابیر لازم اندیشیده شود.
صادقی حفظ باغات شهر را یکی از مهمترین دغدغه های خود خواند و گفت: آنچه طبق قانون وظیفه ماست انجام می دهیم اما بحث تخریب باغات مسئله ای زیربنایی است. وی افزود: جوانان دیگر به کشاورزی سنتی علاقه ای ندارند، مشکل خشکسالی هم دلیل دیگری است و مهمترین مسئله عدم صرفه اقتصادی باغداران است که آنان را مایل به فروش باغات کرده و خریداران هم عمدتاً اقدام به ساخت ویلا می کنند. شهردار تفت بهترین راهکار را ایجاد زیرساخت های مناسب گردشگری ازجمله ایجاد طرح کوچه باغ های گردشگری دانست که نیاز به همکاری میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی دارد.
وی از همدلی و همراهی، کمک ها و برنامه های مسئولین مختلف استانی و شهرستانی ازجمله معاون محترم عمرانی استاندار، مدیرکل محترم امورشهری استانداری، امام جمعه محترم، فرماندار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نیز تقدیر و تشکر کرد.
در پایان برگزار کنندگان این جلسه هم به بیان نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند از جمله نورپردازی، آینده نگری، راهکارهای جذب اعتبار، پارکینگ عمومی، استفاده بهینه از رودخانه و...
بنا بر این گزارش یکی از مهمترین دغدغه های حاضرین این بود که برای ورودی شهر کاربری اداری دیده شده در حالی که اصولاً بایستی اقتصادی باشد.